Dinamo este „campioana” play-out-ului după victoria de la Chiajna. Trupa lui Bratu a dat de pământ cu ilfovenii în prima repriză, dar a uitat să joace fotbal în partea a doua

Dinamo este

Concordia Chiajna – Dinamo 0-4 (Palic 8, Salomao 23; 45, Pesic 26)

Echipele de start:

• Concordia Chiajna: Caparco – Bărboianu, Albu, Marc, Fota – Bucșa, Prepeliță(Babic 67) – Nivaldo, M. Cristescu(Deaconu 62), Grădinaru(Patache 76) – Pena.
  • Rezerve: Vitkauskas – Babic, Patache, Batin, Manasse, Panait, Deaconu
  • Dinamo: Penedo – Corbu, Popescu, Katsikas, Olteanu – Nistor, Mahlangu, Palic – Pesic(Seban 81), Moldoveanu, Salomao
  • Rezerve: Muțiu – Monroy, Romera, Popa, Șerban, Dudea, Maric

Min. 90 Fluier final! Dinamo se impune la Chiajna și își asigură matematic primul loc în play-out-ul Ligii 1 Betano!

Min. 90 Ocazie uriașă pentru Concordia! Nivaldo primește o pasă în careu, acesta trage puternic pe jos, iar Penedo respinge cu picioarele în bară.

Min. 46 S-a reluat jocul!

Min. 45+1 Pauză la Chiajna, după o repriză incredibilă reușită de elevii lui Bratu!

Min. 45 GOOOOL Dinamo! Salomao primește o pasă în careu, trage pe jos de pe partea dreaptă, și o alunecare a lui Bărboianu deviază mingea în poartă.

Min. 26 GOOOOL Dinamo! Spectacol ofensiv oferit de trupa lui Bratu! Palic centrează perfect din careu, Pesic este scăpat din marcaj în careu, iar reluarea sa cu capul trimite balonul în plasa porții lui Caparco.

Min. 23 GOOOL Dinamo! Moldoveanu scoate un penalty, după ce Caparco îl faultează în careu. Salomao execută și mărește avantajul oaspeților.

Min. 8 GOOOOL Dinamo! Nistor centrează perfect în careu, iar Palic reia cu capul pe spate și balonul ajunge în plasa porții lui Caparco. Este primul gol al lui Palic după un an și cinci luni. Ultimul gol marcat de mijlocașul croat a fost într-o partidă cu Astra, din Cupa României. Atunci, Palic marca golul victoriei pentru Dinamo în minutele de prelungire.

Min. 1 Fluier de start la Chiajna! În cazul unei victorii, Dinamo își asigură matematic primul loc în play-out-ul Ligii 1 Betano.

Concordia traversează o perioadă bună sub comanda lui Ionuț Badea, ilfovenii venind după trei meciuri consecutive fără gol încasat: 2-0 cu Sepsi, 0-0 cu Gaz Metan și 1-0 cu Botoșani. Dinamo are de asemenea trei victorii consecutive în playout, dar gazdele au nevoie disperată de puncte pentru a se îndepărta de zona roșie. Chiajna are două lungimi avans față de Voluntari, echipa aflată pe loc de baraj.

Antrenorul lui Dinamo, Florin Bratu, promite spectacol la Chiajna: „Concordia este o surpriză, în ultimele două meciuri a reușit un egal și o victorie importantă și neașteptată, la Botoșani. De la venirea lui Ionuț Badea se pare că echipa stă mult mai bine defensiv. Ne va aștepta un meci foarte dificil, dar suntem pregătiți din toate punctele de vedere. Avem o strategie pentru partida de mâine. Veți vedea, cu siguranță, un Dinamo ofensiv, la fel ca și până acum. Vrem să ne impunem jocul.”